Miriam Witych-Gusowska, Specjalista ds. Marketingu

5 powodów, dla których warto wybrać Gmail dla firm

Miriam Witych-Gusowska, Specjalista ds. Marketingu , Grudzień 7, 2015

Gmail wyszedł naprzeciw użytkownikom biznesowym, oferując im swoje najlepsze cechy znane wcześniej odbiorcom indywidualnym. Dzięki Google Apps każda organizacja może stworzyć unikalny adres mailowy z nazwą domeny w adresie (zamiast „gmail.com”), jednocześnie działając na serwerach Gmaila i w pełni korzystając z możliwości Apps for Work, które wielokrotnie ponoszą efektywność pracy.

Gmail dla firm jest rozwiązaniem biznesowym na miarę XXI wieku z kilku zasadniczych powodów, dla których zaufało mu już ponad 5 milionów użytkowników biznesowych. Oprócz tego, że w łatwy sposób możesz stworzyć adres na zasadzie imię.nazwisko@nazwafirmy.com czy faktu, że dostajesz do dyspozycji 30 GB w chmurze, Gmail firmowy stwarza możliwości do efektywnego i profesjonalnego zarządzania biznesem poprzez:

1. Niezawodność

Google może pochwalić się imponującymi wynikami w zakresie dostarczania maili. Gwarantowany czas działania wynosi 99.9%, a planowane przestoje wynoszą dokładnie 0%. Dzięki temu masz pewność, że nie stracisz żadnych maili i że Twoje wiadomości na pewno trafią do adresatów. Co więcej, Google dla firm dba o automatyczne kopie zapasowe.

2. Zintegrowane narzędzia

Gmail zaprojektowany jest tak, aby zwiększał produktywność pracy. Dlatego oferuje szeroką gamę narzędzi, które po zintegrowaniu z pocztą skutecznie podnoszą efektywność działań. Przykładami są Zoho CRM czy ZenWiki (o których dokładnej opowiemy za tydzień). Oprócz tego istnieje wiele dodatków do Gmaila, które usprawniają pracę i skracają czas przeznaczony na różne działania, na przykład Rapportive – narzędzie, które integruje skrzynkę pocztową z mediami społecznościowymi, dostarczając cenne informacje o odbiorcach.

 

chmura

 

3. Dostępność

Gmail dla firm to narzędzie, z którego możesz korzystać zawsze i wszędzie, ponieważ jest oparte na chmurze. Niezależnie od miejsca masz pewność, że uzyskasz pełen dostęp do swojej skrzynki. Gmail działa na każdym urządzeniu, które ma dostęp do połączenia z Internetem, a jednocześnie jest zaprojektowany w taki sposób, że możesz produktywnie działać również w trybie offline. Gmail firmowy można zsynchronizować nie tylko z Androidem, ale także z BlackBerry czy iPhonem.

4. Ułatwienia w wyszukiwaniu

Gmail oferuje użytkownikom natychmiastowe wyszukiwanie i znajdywanie potrzebnych maili, ułatwiając szukanie zaawansowanymi filtrami czy etykietami. Wyszukiwarka na Twojej skrzynce pozwoli na naprawdę szybkie poruszanie się w wiadomościach i plikach dzięki zapewnianemu przez Google wsparciu. Co więcej, Gmail firmowy daje możliwość korzystania z kilku skrzynek – możesz szybko przełączać się między kontami żeby sprawdzać maile na bieżąco.

5. Mniej spamu

Google może pochwalić się jednym z najlepszych filtrów antyspamowych. To pozwala na zaoszczędzanie czasu i skupienie się na tym co ważne. Twoja skrzynka należy tylko do Ciebie i to Ty decydujesz o jej zawartości, którą narzędzia pozwalają dodatkowo kontrolować i udostępniać.

Dzięki stworzeniu biznesowego maila z nazwą firmy w adresie budujesz zaufanie Twoich klientów, a wymienione wyżej cechy Google dla firm pomogą w zarządzaniu i realnie skrócą czas przeznaczony na korzystanie z poczty. Z myślą o różnych profilach biznesowych Google proponuje dwie wersje Gmaila: Google Apps bez ograniczeń – w tym specjalne wersje Google Apps dla Szkół i Uczelni oraz Google Apps for Work, w tym w wersji dla organizacji non-profit lub instytucji rządowych. Tutaj możesz zobaczyć porównanie obu wersji Gmaila.

Na koniec warto wspomnieć, że ciekawą alternatywą dla Google dla firm jest Outlook, który również posiada kilka mocnych zalet. Jedną z nich jest możliwość pisania maili w trybie offline, które system automatycznie dostarczy w momencie uzyskania połączenia. Naszym zdaniem jako poczta firmowa lepiej sprawdza się Gmail – w następnym artykule pokażemy najciekawsze narzędzia zintegrowane z Gmailem.